Často kladené otázky na kokosový olej aneb co by vás mohlo ještě zajímat.

 

Tuhý nebo tekutý?

Kokosový olej taje při teplotě 22-240C. Při nižší teplotě je tuhý a mramorově bílý (či lehce nažloutlý). Opakované tání a tuhnutí nemá na kvalitu oleje žádný vliv.

 

Proč je důležité lisovaní oleje za studena?

Při běžné výrobě kokosového oleje se kokos zahřívá na vysokou teplotu a lisuje za použití velkého tlaku. Získá se tak sice velké množství oleje, ale olej ztrácí mnoho ze svých kvalit. Lisování za studena je velmi šetrná metoda, díky které si olej uchovává maximum prospěšných látek.

 

Proč je důležitá BIO certifikace?

Bio certifikace zaručuje nejen, to že při pěstování kokosových palem nebylo použito žádných syntetických hnojiv a palmy rostly v čisté přírodě. Znamená to také, že i při zpracování (především filtraci a čištění oleje) nebylo použito žádných agresivních chemických látek a veškeré procesy jsou na přírodní bázi a maximálně šetrné jak k oleji, tak k životnímu prostředí.

 

Proč je důležité i balení za studena, nestačí lisování za studena?

I když je kokosový olej lisovaný za studena, mnozí výrobci ho pak kvůli snazšímu filtrování a balení zahřejí na vysokou teplotu.  Při zpracování PURITY VISION kokosového oleje dbáme na to, aby celý proces včetně balení probíhal při nízkých teplotách pro zachování všech prospěšných látek.

 

Dá se použt kokosový olej i jako lubrikační gel?

Ano. BIO kokosový olej PURITY VISION výborně funguje i jako lubrikační gel. Je vhodný i pro velmi citlivou sliznici. Sliznici nedráždí a umožňuje skvělou klouzavost. Není vhodný při používání kondomu.


Kontakt

Natures Care CZ s.r.o.
+420 773 628 872