Tipy a triky s BIO kokosovým olejem PURITY VISION

 

PÉČE O VLASY

Regeneruje poškozené a lámavé vlasy. Výborně působí proti třepení konečků. Pravidelným používáním napomáhá odstraňovat poruchy maštění vlasů (příliš suché nebo mastné vlasy).

Tip: Proti roztřepeným konečkům stačí kokosový olej vetřít do konečků vlasů a nechat vstřebat. Výživný zábal pro krásné a zdravé vlasy: Rozehřátý olej jemně vmasírujte do vlhkých vlasů, zabalte do ručníku a nechte působit alespoň 20 min., pak vlasy umyjte šamponem.

Uvolňující masáž vlasů a hlavy: Zahřejte olej tak, aby byl příjemně teplý a hojné množství konečky prstů vmasírujte do vlasů i do pokožky hlavy. Olej ihned neumývejte, ale nechte postupně vstřebávat. Dopřejte oleji působit co nejdéle, třeba přes noc a poté ho smyjte šamponem.

 

PÉČE O POKOŽKU

Kokosový olej pleť vyživuje, chrání a zklidňuje. Je výborný i pro velmi citlivou a alergicky reagující pleť dětí i dospělých. Snadno se vstřebává a nezanechává mastný film. Hojivě působí na podrážděnou pleť – skvěle tak nahradí třeba mléko po opalování. Odborníci věří, že kokosový olej může pomáhat obnovovat svěžest pleti. Chrání totiž pokožku před škodlivými vlivy volných radikálů a díky tomuto anti-aging působení přispívá ke svěžímu vzhledu pokožky. Když se kokosový olej vstřebává do pokožky a pojivé tkáně, napomáhá omezovat vznik drobným linek a vrásek, neboť udržuje pojivovou tkáň silnou a pružnou. Kokosový olej také podporuje odstraňování odumřelých kožních buněk a tím činí pokožku hladší.

Tip: Abyste z kokosového oleje získali maximum, vždy ho aplikujte na navlhčenou pleť. Díky tomu bude pokožka nejen chráněná a vyživená, ale i hydratovaná!

Určitě vyzkoušejte blahodárné působení kokosového oleje na péči o rty a jemnou pleť obličeje se sklonem k vráskám.

Vyzkoušejte kokosový olej i jako ideální odličovací olej - zvlášť máte-li suchou a citlivou pokožku, neměli byste běžné odličovací prostředky na bázi alkoholu vůbec používat.

 

MASÁŽNÍ OLEJ

Kokosový olej je ideální masážní olej. Používají ho už dlouhou dobu i profesionální maséři a terapeuti k uvolnění zatuhlých svalů. Nemusíte ale být profesionálním masérem, abyste si dopřáli příznivého působení kokosového oleje.  Prostě používejte kokosový olej místo tělového mléka či tělového krému.

 

KOKOSOVÝ OLEJ V KUCHYNI

purity vision BIO kokosový olej 300 ml (normální)Už sama vůně kokosového oleje láká k ochutnání. Dopřejte si ji tam, kde byste použili běžný jedlý olej či máslo. Jeho lahodnou chuť oceníte při pečení koláčů i buchet, kterým dodá větší křehkost. Díky vysokému obsahu tzv. středně dlouhých trygliceridů, je velmi stabilní a odolný vůči vyšším teplotám. Proto kokosový olej snese větší teplotu bez přepalování a je vhodný na pečení a smažení. Opravdu výborné jsou palačinky na kokosovém oleji.

 

Tip: Nebojte se experimentovat a vyzkoušejte kokosový olej i do slaných jídel, například číně dodá tu pravou exotickou chuť.

 

KOKOSOVÝ OLEJ VE VÝŽIVĚ

Kokosový olej se často zařazuje do kategorie tzv. potravin budoucnosti či superpotravin (superfood).  Jako jeden z mála olejů rostlinného původu patří mezi přirozeně saturované (nasycené) oleje. Podle Dr. Mercola mají tyto přirozeně nasycené tuky v kokosovém oleji úžasně příznivé působení na zdraví: Podporují zdraví srdce, dobrý stav imunitního systému, přispívají ke zdravé a svěží pokožce a také k řádné funkci štítné žlázy. Ptáte se jak je to možné, má kokosový olej nějakou tajnou ingredienci? Podle Dr. Mercula je to zázračná kyselina laurová, která tvoří až 50% kokosového oleje má antivirální a antibakteriální působení. Další jedinečnou vlastností kokosového oleje je vysoký obsah tzv. středně dlouhých trygliceridů. Díky nim je kokosový olej snadno stravitelný a méně zatěžuje trávicí systém. Díky středně dlouhým trygliceridům kokosový olej pomáhá stimulovat metabolismus, což vede k redukci nadměrné hmotnosti. Tyto vzácné středně dlouhé triglyceridy, se kromě kokosového oleje také nacházejí například v mateřském mléce.

 

Kokosový olej je hodný také pro diabetiky, nevyvolává totiž zvýšení hladiny inzulinu v krvi. Ano čtete správně – kokosový olej působí na tělo stejně jako karbohydráty, ale bez škodlivých vlivů způsobených vyšším inzulínem spojeným s dlouhodobým pojídáním množství karbohydrátů.

Kokosový olej neobsahuje cholesterol.


Kontakt

Natures Care CZ s.r.o.
+420 773 628 872